Patendiameti novembrikuu kaubamärk on Pokteil

22.11.2022 | 11:26

2022. aasta algusest on Patendiamet valinud kuu kaubamärki. Nii soovime tõsta esile häid, omapäraseid kaubamärke ja innustada ettevõtjaid oma intellektuaalomandit kaitsma.
    • Jaga

Novembrikuu kaubamärgiks valiti sõnamärk POKTEIL, mis on õiguskaitse saanud piimatoodetest valmistatud segujookide osas. Kaubamärgiomanik on Sihtasutus Järvamaa, kes lõi kaubamärgi eesmärgiga propageerida Järvamaale eriomast toiduainet – piima. Pokteilideks nimetatavad nad erinevaid piimakokteile.

Kaubamärgina otsustati POKTEIL kaitsta eelkõige seepärast, et see on eripärane nimi, millega enda loodud piimakokteile tähistatakse. Lisaks sooviti pakkuda oma kaubamärki nii kohalikele väiketootjatele kui ka piimatööstustele tootearenduseks. Kaubamärgiomanik julgustab kõiki ettevõtjaid oma originaalseid tootenimesid kaitsma, sest iial ei või teada, millal see võib oluliseks ja vajalikuks osutuda. Ainult niimoodi on omaniku sõnul võimalik ennetada olukorda, kus mõni pahatahtlik ettevõtja nende välja mõeldud nime samuti kasutusele võtab ja kaubamärgina registreerib.

Loe novembrikuu kaubamärgi kohta pikemalt Patendiameti ajaveebist.

Oktoobris kirjutati ajaveebis veel sellel teemal.