Tasuta õppevahendid

Sooviksid saada rohkem teada, millised on erinevad intellektuaalomandiliigid, kuidas käib kaubamärkide, disainide ja leiutiste kaitsmine või milliseid eeliseid annab intellektuaalomandi oskuslik haldamine? Siit leiad palju tasuta võimalusi enda intellektuaalomandi teadlikkuse suurendamiseks.

EUIPO akadeemia õppeportaal

EUIPO Academy Learning Portal – EUIPO akadeemia õppeportaal võimaldab tutvuda kaubamärgi ja disainilahenduse õppematerjalidega. Õppeportaal on mõeldud nii huvilistele, kes varasemalt pole valdkonnaga kokku puudunud, kui ka spetsialistidele, kes oma teadmisi täiendada soovivad. Õppematerjalid on esitatud kirjalikult ja videoloengutena. Portaali täiendatakse ja uuendatakse regulaarselt.

EUIPO e-õppevahend väikeettevõtetele

E-Learning for SMEs – e-õppevahend väikeettevõtetele, kust saab kasulikke teadmisi sellest, miks intellektuaalomandi kaitsmine on oluline, mida on võimalik kaitsta ja kuidas seda teha.

EUIPO Ideas Powered for Business

Ideas Powered for Business – väikeettevõtetele suunatud veebileht, kust saab kasulikku teavet intellektuaalomandi teenuste ja toetuste kohta ning omandada uusi teadmisi õpinurgas.

EPO e-õppe moodul

Kuidas saada Euroopa patenti – How to get a European patent

EPO interaktiivne patendiinfo

Patent Information Tour

EPO publikatsioonid (PDF)

   – Miks peaksid teadlased patentidest huvituma?
   – Searching for patents - Products and services
   – EPO online-teenused

WIPO tasuta publikatsioonid

WIPO publications

Kaitse oma kaubamärki üleilmselt

Lastele ja noortele

Intellektuaalomandi ABC koolinoorele

Cracking Ideas

CRACKING IDEAS. Teaching & Learnig Resources – Ühendkuningriigi Intellektuaalomandi Ameti ja EUIPO koostöös valminud lastele ja noortele suunatud veebileht.
 

EPO ja EUIPO koostöös valminud koolitusmaterjal – Intellectual Property Teaching Kit (IP Basics)

Õppematerjal on suunatud intellektuaalomandiõpet pakkuvatele haridusasutustele ning mõeldud kasutamiseks intellektuaalomandihariduse andmisel. See annab esmase ülevaate intellektuaalomandist ja selle liikidest. 

Õppematerjal on asjast huvitatutele kättesaadav EUIPO veebilehel EUIPO Academy Learning Portal. Selleks et materjali oleks intellektuaalomandi õpetamisel lihtne kasutada, on see huvilistele kättesaadavaks tehtud nii ppt- kui ka pdf-vormis.

Õppematerjali saab alla laadida ka EPO veebilehelt.

Patent Teaching Kiti 1. põhimoodul on tõlgitud eesti keelde:

Seda õppevahendit on hea kasutada tudengitele patendisüsteemi esmaseks tutvustamiseks ning see sisaldab infot intellektuaalomandiõiguste kohta, põhitõdesid ja -aluseid patentidest ning patenditaotluse esitamisest, võrdleb leiutise patentimise alternatiive ning juhendab, kuidas kasutada patente informatsiooniallikana. Õppevahendit on viimati uuendatud 2011. aastal.

Patendiõppe komplekt on olemas ka PowerPointi versioonis, soovist seda kasutada andke teada e-posti aadressil [email protected]

  • Jaga

Viimati uuendatud 05.02.2024