Patendiameti maikuu parim kaubamärk on RAUATALTSUTAJAD

23.05.2024 | 11:27

Patendiameti maikuu parimaks kaubamärgiks valisime telesaate pealkirja „Rauataltsutajad“. Pealkirju kaitseb küll ka autoriõigus, kuid registreeritud kaubamärk pakub selgemat õiguskaitset, samuti kindlustunnet kaubanduslikus kasutuses ja vaidluste lahendamisel.
    • Jaga

Tähis kuulub ettevõttele Alpi Film OÜ ja on kaitse saanud raadio- ja telesaadetele ning kirjastamisteenustele. Seda jõulist nime kannab Alpi Filmi produtseeritud tõsieluline saatesari, kus teleekraanil pannakse üksteisega mõõtu võtma Eesti parimad keevitajad.

Alpi Film OÜ omanike ja saate produtsentide Piret ja Alar Müürisepa sõnul küpses „Rauataltsutajate“ saade pikalt. „Idee tuua teleekraanile ja peavoolumeediasse oskustöötajad ja tööstussektor on meil olnud väga ammu. Tahtsime tähelepanu juhtida ka masinatööstussektorile ja näidata, mida üldse Eestis tehakse,“ selgitavad ettevõtjad saate sünni tagamaid.

Kaubamärgiomanikel kulus oma telesaate pealkirjani jõudmiseks mitu aastat. Tegu on ju loometeosega, millele nime mõtlemine on ettevõtjate sõnul tavapärasest suurem väljakutse. Kaaluti erinevaid variante, näiteks „Rauamehed“ ja „Sädemed“, aga need ei jäänud kuidagi kõlama. „Rauataltsutajate“ nime pakkus välja saate ideeprotsessis osalenud toimetaja ja see hakkas kohe kõigile meeldima.

Ettevõtjad kinnitavad, et oma kaubamärgi registreerimine on alati väga vajalik, kui tegu on pikaajaliselt eetris oleva saatesarja või nende enda välja töötatud formaadiga: „Oleme näinud telemaastikul olukordi, kus tootjate ja kanali vahel on tekkinud lahkhelid, mille tulemusel on tootja jäänud oma kaubamärgist ilma. Kuna „Rauataltsutajad“ on väärtuslik toode, mille väljatöötamisel on osalenud paljud inimesed väga pikka aega, on selle kaitsmine oluline ja ka loogiline.“ 

Värsket kuukaubamärgilugu loe meie ajaveebist!

Mari-Epp Tirkkonen

Kaubamärgiosakonna peaekspert