5. veebruarist 1994 on Eesti Vabariik Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni liige. Eesti Vabariik on ühinenud kõigi põhiliste WIPO hallatavate tööstusomandi kaitse konventsioonide ja lepingutega. Eesti delegatsioon osaleb WIPO iga-aastasel täiskogul 1994. aastast. Patendiametil on WIPO-ga igapäevane tihe ja sisuline koostöö. Patendiameti esindajad osalevad WIPO‑s Kesk-Euroopa ja Balti riikide grupi töös ja samuti WIPO alaliste komiteede ning töögruppide tegevuses, näiteks WIPO programmi- ja eelarvekomitee töös. Patendiamet teeb pidevat ekspertiisialast koostööd WIPO Rahvusvahelise Bürooga patendikoostöölepingu (PCT), märkide rahvusvahelise registreerimise Madridi kokkuleppe protokolli ja tööstusdisainilahenduste rahvusvahelise registreerimise Haagi kokkuleppe Genfi redaktsiooni alusel. Patendiameti peadirektor on aastaid Eesti delegatsiooni juht WIPO peaassambleel ehk täiskogul. Koostöös WIPO-ga annab Patendiamet igal aastal välja auhinda ühele noorele leiutajale, kes on osalenud õpilasleiutajate konkursil. Patendiamet osaleb aktiivselt ja aitab läbi viia Balti riikide ülikoolide teadmussiirde võrgustiku kohtumisi ja koolitusi. Näiteks toimub järgmisel nädalal Tallinnas WIPO mentorlusprogrammi viimase mooduli koolitus ja konverents Balti riikide tehnoloogiasiirde spetsialistidele, kes tegeleb spin-off ettevõtetega.
Patendiameti peadirektor Margus Viheri sõnul on koostöö WIPO-ga ja CEBS grupi koordineerimine Eestile väga oluline, sest muudab Eesti suuremaks ja nähtavamaks maailma loomevaramaastikul ning on meie majanduse kasvamisele otseselt kasulik. WIPO on muutnud loomevarakaitse kättesaadavamaks, sh lihtsustanud kaubamärkide registreerimist ning kaubamärgi kaitset on võimalik taotleda korraga mitmes riigis; loodud on veebipõhised platvormid, mis pakuvad ligipääsu loomevaraõigusele ja lepingutele; oluline on loomevara tähtsuse tõstmine majandusarengus ja kaubanduses (sh riikide innovatsioonitaseme mõõtmine ja reastamine). Loomevarakaitse annab loojatele ja ettevõtjatele õiguskindluse, et nende leiutisi, kaubamärke jt loomingut ei saa loata kasutada, see motiveerib ettevõtteid, eriti VKE-sid täiendavalt investeerima innovatsiooni ja arendustegevusse.
„Aastal 2025 on WIPO ja Eesti suhetes teisigi uus algatusi: käivitatud on WIPO pilootprojekt (Careers in IP projects), mille üks eesmärk on loomevara teadmiste tõstmine Eestis ning seeläbi Eesti ekspertide arvu kasvatamine, kellel oleks paremad eeldused intellektuaalomandiga seotud rahvusvahelistes organisatsioonides (sh WIPO-s) karjääri jätkamiseks,“ sõnas Viher.