Võltssporditarvete pärast kaotab Euroopa Liit igal aastal 500 miljonit eurot

10.09.2015
PrintPDF Jaga

Igal aastal läheb võltsitud sporditarvete (jalgpallid, spordikiivrid, tennisereketid, suusad, jõusaalivarustus, rulad) müük Euroopa Liidu seaduslikele tootjatele maksma 500 miljonit eurot.

Uus uuring, mille viis läbi Euroopa Liidu suurim intellektuaalomandiorganisatsioon Siseturu Ühtlustamise Amet (OHIM), näitab, et müügikadu, mis tekib võltssporditarvete müügist  - välja arvatud spordiriided -, vastab 6,5%-le kogu Euroopa Liidu müügitulust selles sektoris.

Lisaks näitab uuring, et spordisektoris läheb kaotsi ligikaudu 2800 töökohta, kuna tootjad müüvad vähem kaupa kui oleksid müünud siis, kui võltsitud tooteid poleks, ning palkavad seetõttu ka vähem inimesi.

Praegune uuring on järjekorras juba kolmas, mille OHIM on läbi viinud, et uurida võltsimise mõju Euroopa Liidu erinevate tööstussektorite müügituludele ja töökohtadele. Juulis avaldati võltsitud rõivaste, jalanõude ja aksessuaaride (muu hulgas ka võlts-spordiriiete) teemalise uuringu tulemused, ja märtsis viidi läbi esimene uuring võltsitud kosmeetika ja hügieenitarvete kohta. Iga uuringu keskmes on üks võltsimistundlik sektor.

Tutvu uuringutega lähemalt: Quantification of IPR infringement