Selgusid Euroopa Liidu disainilahenduse konkursi DesignEuropa finalistid ja elutööpreemia laureaat

17.09.2021
PrintPDF Jaga

Selgunud on konkursi DesignEuropa finalistid tööstuse ning väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategoorias, samuti elutööpreemia laureaat. DesignEuropa auhinnad on välja pannud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet ja nendega tunnustatakse suurepäraseid disainisaavutusi ühenduse registreeritud disainilahenduste haldajate seas. Finalistid ja elutööpreemia laureaadi on välja valinud 12-liikmeline žürii, kuhu kuulus nii äri-, disaini- kui ka intellektuaalomandieksperte.

Elutööpreemia laureaat on André Ricard, kes on olnud inspiratsiooniallikas paljudele Hispaania ja Euroopa disaineritele juba aastakümneid. Oma karjääri tipul 1992. aastal disainis ta Barcelona olümpiatõrviku ja mõningaid tema aastakümneid tagasi disainitud tooteid valmistatakse siiani.

Tööstuse kategooria finalistid

  • Aperio® H100 – nutikas ukselink (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja ASSA ABLOY Opening Solutions; disainer Mauro Menin)
  • Philips IntelliVue X3 – kaasaskantav patsiendi jälgimise monitor (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja Koninklijke Philips N.V.; disainerid Fabian Benedikter ja Ceren Bagatar)
  • Actiu Talent – lauasüsteem (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja Actiu Berbegal y Formas S.A.; disainer Marcelo Alegre)
  • John Deere 8 Series – traktorid (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja Deere & Company; disainerid Felix Nagelin, Brian Huenink, John W. Krieger, Eric Keen, Sebastian M. Himpel, Thorsten Hagner, Daniel J. Deboer, Martin Clay, Michael D. Kollath, Richard Knowels Jr, Thomas C. Boe, Charles Warren)

Väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategooria finalistid

  • Knister Grill – grill (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja Knister GmbH; disainer Carolin Kunert)
  • MiniFinder Nano – randmel kantav turvaseade (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja MiniFinder Sweden AB; disainer Dean Maros)
  • Relio² – professionaalne valgustussüsteem (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja Relio Labs s.r.l.; disainer Marco Bozzola)
  • StethoMe® – digitaalne stetoskoop (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja StethoMe sp z.o.o.; disainer Michał Bonikowski)

Võitjad kuulutatakse välja 19. oktoobril Hollandis Eindhovenis toimuval DesignEuropa konkursi auhinnatseremoonial.