Patendiamet digiteeris Euroopa koostööprojekti raames 55 000 toimikut

18.11.2019
PrintPDF Jaga

Patendiamet on edukalt lõpule viinud enda osa Euroopa koostööprojektis „ECP5: ajalooliste failide digiteerimine ja dokumentide sildistamine”.

EUIPO Euroopa koostööprojekti eesmärk on digiteerida paberkandjal toimikud kogu ELi intellektuaalomandibüroodes, et võimaldada lihtsat ja kiiret juurdepääsu kaubamärkide ja tööstusdisainilahenduste dokumentidele ja andmetele.

Nüüdseks on üle 55 000 toimiku digiteeritud ja enam kui 2000 otsuse info jäädvustatud. Eesti alustas projekti elluviimist 2019. aasta aprillis ja lõpetas 11. novembril 2019, kaks kuud enne tähtaega.

Patendiamet on viies amet, kes on digiteerimisprojekti lõpule viinud. Kolmes ametis on töö veel pooleli, digiteeritud toimikute koguarv on hetkel 400 000.

Projekti põhieesmärk on toetada osalevaid ameteid paberivaba töökeskkonna loomisel ning aidata huvilistel intellektuaalomandiametitega digitaalselt suhelda.

Kokku teevad EUIPO ja selle partnerid koostööd viie peamise Euroopa koostööprojekti alal, mille eesmärk on pakkuda intellektuaalomandiametitele nüüdisaegseid tööriistu ja teenuseid.