Lääne-Viru Arenduskeskus koostöös Patendiametiga korraldab väikeettevõtjatele tasuta seminari, mis toimub 15. novembril 2007 Rakveres

01.11.2007
PrintPDF Jaga


Seminarile on oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad ning FIEd ning ka oma äri alles alustavad ettevõtjad, kes vajavad põhiteadmisi intellektuaalomandi õiguskaitse vallas.

Seminaril jagavad kasulikku informatsiooni ja näpunäiteid oma ala eksperdid Patendiametist, lisaks jagab kohalik ettevõtja oma kogemusi leiutise kaitsmisel. Räägitakse mitte ainult sellest, kuidas kaitsta oma toodet leiutise või kaubamärgiga, vaid ka sellest, milleks on oluline oma toodet kaitsta ning mida üldse saab kaitsta. Samuti tuleb juttu tööstusdisainilahenduste kaitsmisest.

 

Intellektuaalomandi õiguskaitse tähtsusest uue toote loomisel – patent, kasulik mudel, kaubamärk, tööstusdisainilahendus

10.00 - 11.00Leiutistest. Miks on vaja kaitsta leiutist ja millist kaitset saab taotleda leiutisele. Millistele kriteeriumitele peab vastama leiutis, mida on võimalik kaitsta.  Patendi ja kasuliku mudeli  erinevused. 
Elle Mardo, Patendiosakond, osakonna juhataja.
11.00 – 12.00Tööstusdisainilahendustest. Kuidas kaitsta oma toote väliskujundust. 
Kati Vinter, Esimene rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, vanemekspert.
12.00 – 12.25 Kohvipaus
12.25 – 13.25Kaubamärkidest. Mis on kaubamärk ja kuidas seda kaitsta, kuidas valida kaubamärki, mille kasutamise ja registreerimisega ei teki hiljem probleeme. 
Karol Rummi, Esimene rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, talituse juhataja.
13.25 – 14.00Kohaliku ettevõtja Janno Lamuse kogemustest leiutise kaitsmisel.

 

Seminaril osalejatele jagatakse Patendiameti metoodilisi väljaandeid ja trükiseid ning muid infomaterjale.

Kõikidel ettevõtjatel on võimalus saada ka personaalset nõu ja konsultatsiooni.

Täpsem info ja registreerimine:
tel: 32 58 028
e-post: koolitus [at] arenduskeskus.ee (koolitusarenduskeskus.ee)