Homme on Patendiameti 100. aastapäev

22.05.2019
PrintPDF Jaga

Patendiamet on sündinud koos Eesti riigiga. 23. mail 1919 määrati Eesti Vabariigi Kaubandus- ja Tööstusministeeriumi korraldusega ametisse ametnik patentide asjus. See päev on tööstusomandi õiguskaitse alguseks Eesti Vabariigis ning seega ka Patendiameti sünnipäev.

Patendiameti juubeli puhul külastavad 23. mail Eestit Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni peadirektor Francis Gurry ja Euroopa Patendiameti president António Campinos, et osaleda koos teiste Euroopa riikide patendiametite esindajatega Patendiameti 100. aastapäevale pühendatud konverentsil. Konverentsi teemaks on tehisintellekt ja nutikas majandus, ettekannete temaatika ulatub tehisintellekti definitsioonist, selle kaitsmise võimalusest tööstusomandina ja sellealasest statistikast kuni tehisintellekti kasutamiseni Eesti kui moodsa digiriigi teoorias ja praktikas. Viimast esindavad konverentsil Eesti ettevõtted Telia, LHV Finance, Elisa, Celcius Data ja Speakly.

23. mail ilmuvad Patendiameti juubeli tähistamiseks mark ja ümbrik tiraažiga 20 000 tükki ja kasutusele võetakse esimese päeva tempel.

Patendiamet on Justiitsministeeriumi valitsemisalasse kuuluv valitsusasutus, mis viib ellu riigi majanduspoliitikat tööstusomandi õiguskaitse valdkonnas. Patendiamet tegeleb õiguskaitse andmisega leiutistele, kaubamärkidele, kasulikele mudelitele, tööstusdisainilahendustele, geograafilistele tähistele ja mikrolülituste topoloogiatele.

Seoses aastapäeva üritustega 23. mail infotelefonid ei vasta.