Euroopa Liidu disainilahenduse konkursi DesignEuropa finalistid ja elutöö auhinna võitja on selgunud

08.10.2018
PrintPDF Jaga

Täna avalikustati konkursi DesignEuropa finalistid tööstuse, väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategoorias, samuti ka elutöö võitja auhinna saaja.

DesignEuropa auhinnad on välja pannud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet  ja nendega tunnustatakse suurepäraseid disainisaavutusi ühenduse registreeritud disainilahenduste haldajate seas.

 Finalistid ja elutöö auhinna võitja on välja valinud DesignEuropa konkursi žürii, mille liikmete seas on nii äri-, disaini- kui intellektuaalomandieksperte.

 Tööstuse kategooria finalistid

  •  ARTIS - fenorobootilise arkoskoobi angiograafiasüsteem (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: Siemens Healthcare GmbH; disainerid: Nadja Roth ja Tobias Reese)
  • Docks - modulaarne välimööbel (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: Gandía Blasco S.A.; disainer: Romero Vallejo)
  • Intercom - koduturvasüsteem (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: Fibar Group, S.A.; disainer: Maciej Fiedler)
  • Origami - kokkuvolditav radiaator (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: Tubes Radiatori SrL; disainer: Alberto Meda)

 Väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategooria finalistid

  • Air.Go 2.0 - automaatne pagasikäitlussüsteem lennujaamadele (tööstusdisainilahenduse omanik: Marcus P Holding, tootja: Marcus Pederson ApS; disainer: Sara Clement)
  • Braster - koduse rinnauuringu süsteem (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: Braster S.A.; disainerid: Arif Veendijk, Grzegorz Ciupiński, Jakub Oller, Jeroen de Graaf, Rogier Braak, Sander Patje)
  • Loclock - jalgrattaparkimissüsteem (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: Durbanis SLU; disainer: Alex Fernández Camps)
  • Nico Less - tool (tööstusdisainilahenduse omanik ja tootja: DONAR d.o.o.; disainer: PrimožJeza)

 Võitjad tööstuse, väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategoorias kuulutatakse välja 27. novembril DesignEuropa konkursi lõputseremoonial Varssavis.

Samal kuupäeval antakse ka elutöö auhind üle Saksa disainerile Hartmut Esslingerile, kelle üleilmne karjäär on kestnud juba 50 aastat - muu hulgas on ta disainilahendusi loonud nii Apple'i, Disney, Microsofti kui Karstadti jaoks.

 Hartmut Esslingeri kohta saab rohkem lugeda EUIPO veebilehelt (inglise keeles).