Euroopa Liidu disainilahenduse konkursi DesignEuropa finalistid ja elutöö auhinna võitja on selgunud

17.10.2016
PrintPDF Jaga

auhinnatud disainidTäna avalikustati konkursi DesignEuropa finalistid tööstuse, väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategoorias, samuti ka elutöö võitja auhinna saaja.

DesignEuropa auhinnad on välja pannud Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet  ja nendega tunnustatakse suurepäraseid disainisaavutusi ühenduse registreeritud disainilahenduste haldajate seas.

Finalistid ja elutöö auhinna võitja on välja valinud DesignEuropa konkursi žürii, mille liikmete seas on nii äri-, disaini- kui intellektuaalomandieksperte.

Võitjad tööstuse, väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategoorias kuulutatakse välja 30. novembril DesignEuropa konkursi lõputseremoonial Milanos.

Samal kuupäeval antakse ka elutöö auhind üle legendaarsele disainerile Giorgetto Giugiarole. 

Tööstuse kategooria finalistid: 

espressokann Pulcina (RCD omanik ja tootja: Alessi S.p.A., disainer: Michele De Lucchi);

jalgrattahoidja Raval ((RCD omanik ja tootja: Escofet 1886 S.A., disainerid: Gerard Arqué ja Martin Caneda);

jooksukäru Thule Urban Glide (RCD omanik ja tootja: Thule IP AB, disainerid asutusesisesed, assisteerinud Veryday Design Studio);

mootorratas XDiavel (RCD oomanik ja tootja: Ducati Motor Holdings S.p.A., disainer: Ducati Design Centre). 

Väikeettevõtete ja alustavate ettevõtete kategooria finalistid: 

lamp Aria (RCD omanik ja tootja: Slamp, disainer: Zaha Hadid Design);

heli summutavad paneelid Flap (RCD omanik ja tootja: Caimi Brevetti, disainerid: Alberto ja Francesco Meda);

pink IDO (RCD omanik ja disainer: Anna Szonyi);

lamp Mooove (RCD omanikud ja disainerid: David Saupe ja Aaron Rauh). 

Elutöö auhinna võitja: Giorgetto Giugiaro.

Esimese elutöö auhinna võitis Giorgetto Giugiaro, kelle nimi on üks kuulsamaid tööstusdisainimaastikul. Giugiaro on oma 60 aasta pikkuse karjääri jooksul loonud üle 200 autodisaini, mille hulka kuuluvad näiteks näiteks Volkswagen Golf, Fiat Panda ja Maserati Bora 3200 GT. Oma tööaja jooksul on ta koostööd teinud peaaegu kõigi suuremate autotootjatega terves maailmas. Oma eeskuju ja pühendumisega on ta inspireerinud paljusid noori disainereid.

Giugiaro on üle maailma tuntud kui üks kõige edukamaid disainereid autotööstuse ajaloos. Ta on olnud otseselt vastutav üle 300 tarbemudeli ja üle 200 õppemudeli loomise eest paljudele tootjatele. Umbes 60 miljonit sõidukit maailma maanteedel, kõik toodetud juhtivate autotootjate poolt, on Giugiaro loometöö tulemus.