Euroopa leiutaja 2012 võitjad selgunud

14.06.2012
PrintPDF Jaga


14. juunil toimus Kopenhaagenis Euroopa leiutaja 2012 auhindade üleandmine. Taani Kuninglikus teatrimajas toimunud tseremoonial viibisid Taani kroonprints ja -printsess, ligikaudu 350 majandus- ja poliitikategelast, teadustöötajat, teadlast ja intellektuaalomandispetsialisti.

Auhinnad anti kätte viies kategoorias: tööstus, väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, teadusuuringud, leiutaja väljastpoolt Euroopat ja elutöö eest. Euroopa leiutaja 2012 viiest võitjast kaks on Saksamaalt, üks Prantsusmaalt, Taanist ja Austraaliast. Leiutajaid pärjati oftalmoloogia, kütuseelementide tehnoloogia, meditsiiniliste uuringute, meditsiinitehnoloogia ja telekommunikatsiooni valdkondades.

Käesoleva aasta laureaadid on oma võrratute leiutistega loonud suurt majanduslikku väärtust ja tuhandeid ametikohti. Ennekõike on nad aga inimeste elu paremaks muutnud, ütles Euroopa Patendiamet president Benoît Battistelli ja lisas, auhinnaga Euroopa leiutaja 2012 avaldame austust nendele loomingulise ja ettevõtliku meelega inimestele, kes on andnud märkimisväärse panuse tehnoloogilisse progressi, ühiskonna arengusse ja majanduskasvu.  

Võitjad:

Prof Josef Bille (Saksamaa, Heidelbergi Ülikool, oftalmoloogia valdkonnas – elutöö eest);

Jan Tøpholm, Søren Westermann ja Svend Vitting Andersen (Taani, unikaalse kuulmisabivahendi eest – tööstus);

dr Gilles Gosselin ja prof Jean-Louis Imbach (Prantsuse teadusuuringute keskus) ja dr. Marti L. Bryant (Prantsusmaa, B-hepatiidi tõhus ravim – teadustöö);

dr Manfred Stefener, Oliver Freitag ja dr Jens Müller (Saksamaa, kütuseelementide eest – väikese ja keskmise suurusega ettevõtted);

dr John O'Sullivan, Graham Daniels, dr Terence Percival, Diethelm Ostry ja John Deane (Austraalia, traadita võrgustike loomise tehnoloogia eest – väljaspoolt EL-i).

Täpsemalt vaata EPO uudist.