EPO õnnitleb Patendiametit taasasutamise 20. aastapäeva puhul

12.03.2012
PrintPDF Jaga


Euroopa Patendiameti president hr Benoît Battistelli viibis 8. märtsil Tallinnas, et osa võtta Patendiameti taasasutamise 20. aastapäeva tähistamisest.

Eesti on innovatsioonist juhinduv riik, ütles hr Battistelli avakõnes. Patendiameti taasasutamine oli otsustava tähtsusega Eesti riigi tööstusomandi kaitse tänapäevase süsteemi loomisel ja lõpuks ka Eesti ühinemisel Euroopa Patendiorganisatsiooniga. Eesti valitsust ja hr Matti Pätsi hiilgavalt juhitud Patendiametit tuleb õnnitleda nähtud vaeva eest, mida nad on näinud intellektuaalomandi kaitse alase teadlikkuse tõstmisel ja kasutamisel siseriiklikes firmades, sõnas hr Battistelli.

Hr Battistelli rõhutas ka EPO ja Eesti, kes sai EPO liikmeks kümmekond aastat tagasi, 1. juulil 2002,  vahelise koostöö tähtsust. Tihe koostöö EPO ja 30 liikmesriigi vahel on äärmiselt oluline Euroopa patendisüsteemi kvaliteedi ja tõhusa toimimise tõstmiseks ja seeläbi ka innovatsiooni toetamiseks Euroopas, märkis ta.

Hr Battistelli sõnul on patentide tõlkimine üks valdkond, kus koostöö on vilja kandnud. Koostöös Google'iga hakkas EPO pakkuma uut patentide tasuta on-line-tõlketeenust, mida kutsutakse Patent Translate. Selle eesmärk on parandada juurdepääsu tehnoloogilisele informatsioonile maailmas. Esimene seitsmest keelest koosnev komplekt tuli välja eelmisel nädalal ja teised keeled, kaasa arvatud eesti keel, loodetakse kasutusse tuua 2014. aasta lõpuks.

EPO uudis

epo

Euroopa Patendiameti president hr Benoît Battistelli