EPO-l on valminud patenditeemaline uus õppematerjal

29.09.2009
PrintPDF Jaga


Euroopa Patendiakadeemia teatas patenditeemalise õppematerjali valmimisest. Komplekti kuuluvad õppevahendid, mis aitavad kaasa patendialase teadlikkuse tõstmisele üliõpilaste seas. Seda saavad kasutada lektorid, kellel on vähe kogemusi või kellel puuduvad kogemused patendisüsteemi õpetamisel.
Materjal  sisaldab ettekandeid Powerpointis, õpetaja märkusi, taustainfot ja näiteid tegelikust elust ja konkreetsetest juhtumitest – kõike vajalikku põhiloengu jaoks ning lisaks veel kuni kolme alamooduli jaoks.

Esimene põhimoodul on suunatud täppis- ja loodusteadusi, tehnikat, meditsiini ja ärijuhtimist õppivatele üliõpilastele ning teeb sissejuhatuse intellektuaalomandiõigustesse, annab põhiteadmised patentidest, olulise info patenditaotluse esitamise kohta, abi otsustamisel, kas patenteerida või mitte, ja juhised patentide infoallikana kasutamiseks.

Teine moodul teeb sissejuhatuse õigusteadust õppivatele üliõpilastele ning koosneb infost intellektuaalomandiõiguste, patentsuse nõuete, omanikku puudutavate küsimuste, avalikustamise nõudmiste, õigusrikkumiste, kohtuasjade ja patentide turule viimise kohta.

Lisainfo: