Avaldati uuringu "Euroopa kodanikud ja intellektuaalomand: tajumine, teadlikkus ja käitumine" tulemused

23.03.2017
PrintPDF Jaga

Täna tehti avalikuks uuringu "Euroopa kodanikud ja intellektuaalomand: tajumine, teadlikkus ja käitumine" uuendatud tulemused, uuringu tulemusi tutvustas Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti (EUIPO) tegevdirektor Antonio Campinos Euroopa Parlamendi õiguskomisjoni koosolekul.

Uuring viidi läbi kõigis Euroopa Liidu riikides 15-aastaste ja vanemate elanike seas. Rohkem kui 26 000 intervjuu tulemused kajastavad 2013. aasta üldpilti: ka majanduslanguse ajal, mil perekondade eelarved olid pingelised, arvas 97% küsitletutest, et leiutajad, loomeinimesed ja kunstnikud peaksid saama oma õigusi kaitsta ja saama oma töö eest tasu. Samas, nagu näitavad 2013. aasta tulemused, ei toimi inimesed alati oma arvamuse kohaselt. 15-24-aastaste võtmevanusegrupp ei paista olevat veendunud, et võltskaubad on kuidagi kahjustavad, ning ostavad üsna palju piraatkaupa – peamiselt majanduslikel põhjustel.

Tulemustega saab tutvuda intellektuaalomandiga seotud õigusrikkumiste EUIPO vaatluskeskuse veebilehel. Uuringu kommenteeritud kokkuvõte eesti keeles.