26. aprillil tähistatakse ülemaailmset intellektuaalomandipäeva

25.04.2013
PrintPDF Jaga

 

Selle aasta ülemaailmne intellektuaalomandipäev on pühendatud loovusele, mida hakkab kujundama uus põlvkond.
 
Millised näevad välja asjad edaspidi?

Me kõik tahame teada, milline näeb maailm välja homme, seda alates ilmast kuni turgudeni, järgmise tehnoloogilise uuenduseni või sensatsioonilise kunstiteoseni.

Tulevikku ette näha on küll raske, kuid see ei takista meid ennustada püüdmast. Aina lihtsam juurdepääsu informatsioonile, vahetu ja kiire suhtlemine ning koostöö ja ühisloome uute vormidega muudavad meie ootused enneolematult laiahaardeliseks.

Näiteks teame, et autosid ei ole varsti vaja juhtida, meie nägemine, kõne ja lõpuks ka meie aju mõjutavad vahetult vastastikku arvuteid ja kontrollivad neid tõhusalt. Arvutid omakorda muutuvad väiksemaks ja neid saab kanda kehade peal või seespidiselt, millel on tõsine mõju sellele, kuidas me elame, mõtleme, töötame, õpime, haigustest paraneme ja elust rõõmu tunneme.

See, mis varem kuulus ulme valdkonda, on nüüd tegelikkuseks saanud. Aga mis saab edasi? Mis tuleb pärast tulevikku? Milline uus tehnoloogia on praegu noore inseneri mõtteis? Kes tekitab internetis uue sensatsiooni, mis omakorda muudab omavahel kõnelemise viisi? Milline muusika hakkab mängima maailma tantsupõrandatel? Kes on homsed suured kunstnikud ja innovaatorid? Kuidas nad töötavad ja loovad ning kuidas saavad nad oma loominguga tulla turule, kus peaaegu iga päev mängureeglid muutuvad?

Tuleviku kohta küsige uuelt põlvkonnalt.

WIPO peadirektori Francis Gurry sõnavõtt ja päeva raames toimuvad üritused üle maailma.

Eestis korraldatakse intellektuaalomandipäeva puhul seminar intellektuaalomandi kaitsmisest, kus esitletakse Patendiameti ja Siseturu Ühtlustamise Ameti koostöös ilmunud kaht elektroonset väljaannet nii ühenduse kaubamärgi kui disainilahenduse taotlejaile ja omanikele.