Kuidas saada kaubamärgile kaitset välisriikide ametite kaudu

PrintPDF Jaga

Kaubamärgi registreerimiseks välisriigis riigisisese märgina tuleb esitada kaubamärgi registreerimise taotlus vastava riigi kaubamärgiametisse. Sellise taotluse abil saab kaubamärk õiguskaitse vastava riigi või riikide ühenduse territooriumil.

Selle mooduse kasutamise muudavad keeruliseks keelebarjäär, ametite eri menetlusnormid ja mitmes riigis kehtiv nõue, et sealse ametiga suhtlemiseks tuleb palgata kohalik esindaja. Seetõttu on tihti otstarbekam kasutada õiguskaitse saamiseks rahvusvahelisi registreerimissüsteeme: Euroopa Liidu kaubamärgisüsteemi või Madridi süsteemi.

Samas võib selline registreerimine olla taotleja jaoks kõige otstarbekam, näiteks kui soovitakse kaitset ainult ühes naaberriigis või kui tekib vajadus kohandada kaubamärki vastavalt kohalikule turule. Näiteks kirillitsas kaubamärgi registreerimine võib olla vajalik üksnes Venemaal.

Varasemate identsete ja sarnaste registreeritud kaubamärkide olemasolu välisriigis saab kontrollida välisriikide ametite veebilehtedelt ja paljude riikide suhtes andmebaasidest TMView ning WIPO Global Brand.  

Viimati muudetud 01.04.2019