Koostöö uudised 2016

PrintPDF Jaga

Kambodža ühines TMview’ga

22.12.2016

Alates 22. detsembrist 2016 on TMview'sse lisatud Kambodža Kuningriigi Kaubandusministeeriumi intellektuaalomandiosakonna (DIP) kaubamärkide andmed.

DIP ühines kõigepealt Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) TMview'ga, mille on välja töötanud ASEAN-i liikmesriikide intellektuaalomandiametid Euroopa Liidu ja ASEAN-i intellektuaalomandikaitse alase koostööprojekti (ECAP III, faas II) toel, mida haldab EUIPO. DIP-i liitumine TMview’ga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti  rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on TMview’s osalevate ametite koguarv kasvanud 56-ni. Enam kui 75 000 kaubamärgi lisandumisega pakub TMview nüüd juurdepääsu rohkem kui 41,5 miljonile kaubamärgile.

Alates TMview avamisest 13. aprillil 2010 on andmebaasis tehtud rohkem kui 26 miljonit otsingut 155 riigist, kõige sagedamini Hispaaniast, Saksamaalt ja Itaaliast.


Malaisia intellektuaalomandiamet ühines TMview'ga

12.12.2016

Alates 12. detsembrist 2016 on TMview'sse lisatud Malaisia intellektuaalomandiameti (MyIPO) kaubamärkide andmed.

MyIPO ühines kõigepealt Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) TMview'ga, mille on välja töötanud ASEAN-i liikmesriikide intellektuaalomandiametid Euroopa Liidu ja ASEAN-i intellektuaalomandikaitse alase koostööprojekti (ECAP III, faas II) toel, mida haldab EUIPO. MyIPO liitumine TMview’ga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti  rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on TMview’s osalevate ametite koguarv kasvanud 56-ni. Enam kui 750 000 kaubamärgi lisandumisega pakub TMview nüüd juurdepääsu rohkem kui 41 miljonile kaubamärgile.

Alates TMview avamisest 13. aprillil 2010 on andmebaasis tehtud rohkem kui 26 miljonit otsingut 155 riigist, kõige sagedamini Hispaaniast, Saksamaalt ja Itaaliast.


Ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 4-2016

22.11.2016

Patendiameti ja EUIPO koostöös ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 4-2016. Selles infokirjas saab lähemalt lugeda järgmistel teemadel:

 • Euroopa koostöö;
 • korduma kippuvad küsimused autoriõiguse kohta;
 • Madridi süsteemi uus online-otsinguvahend;
 • tõendusmaterjal disainilahenduse uudsuse ja eristatavuse puudumise tõestamiseks;
 • üldkohtu otsus kohtuasjas nr T-805/14;
 • üldkohtu otsus kohtuasjas nr T-654/14.

Infokiri on üleval Patendiameti veebilehel ja trükisena saadaval vastuvõtus.


Kolumbia ühines DesignView’ga

21.11.2016

Alates 21. novembrist 2016 on DesignView’sse lisatud Kolumbia tööstus- ja kaubandusinspektsiooni (SIC) disainide andmed.

SIC-i liitumine DesignView’ga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on DesignView’s osalevate ametite koguarv kasvanud 53-ni. Enam kui 9000 disaini lisandumisega pakub DesingView nüüd juurdepääsu peaaegu 10,2 miljonile disainile.

Alates DesignView käikuminekust 19. novembril 2012 on tehtud rohkem kui 2,1 miljonit otsingut 146 riigist, enim Saksamaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.


ARIPO ühines Designview’ga

31.10.2016

Alates 31. oktoobrist 2016 on Designview’sse lisatud Aafrika Regionaalse Intellektuaalomandi Organisatsiooni (ARIPO) disainide andmed.

ARIPO liitumine Designview’ga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on Designview’s osalevate ametite koguarv kasvanud 52-ni. Enam kui 1100 disaini lisandumisega pakub Desingview nüüd juurdepääsu rohkem kui 10,1 miljonile disainile.

Alates Designview käikuminekust 19. novembril 2012 on tehtud rohkem kui 2,1 miljonit otsingut 146 riigist, enim Saksamaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.


EUIPO delegatsioon külastab Patendiametit

20.10.2016

20. ja 21. oktoobril külastavad Patendiametit Jose Izquierdo, Ákos Hrabovszki ja Sergio Beltrá Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametist. Visiidi põhieesmärk on tutvuda tarkvarapaketi Back Office kasutuselevõtu, ühtsusprojektide ja bilateraalse teavitusprogrammi arengutega.

Jose Izquierdo, Ákos Hrabovszki ja Sergio Beltrá Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ametist


Brasiilia ühines Designview’ga

17.10.2016

Alates 17. oktoobrist 2016 on Designview’sse lisatud Brasiilia Riikliku Intellektuaalomandi Ameti (INPI) disainide andmed.

INPI liitumine Designview’ga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti  rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on Designview’s osalevate ametite koguarv kasvanud 51-ni. Peaaegu 90 000 INPI disaini lisandumisega pakub Desingview nüüd juurdepääsu üle 10 miljonile disainile.

Alates Designview käikuminekust 19. novembril 2012 on tehtud rohkem kui 2 miljonit otsingut 145 riigist, enim Saksamaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.


Ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 3-2016

12.09.2016

Patendiameti ja EUIPO koostöös ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 3-2016. Selles infokirjas saab lähemalt lugeda järgmistel teemadel:

 • Euroopa Liidu kaubamärgi praktikajuhendi muudatused;
 • ühenduse registreeritud disainilahenduste taotluste menetlus;
 • parim kaupade ja teenuste loetelude koostamise praktika;
 • Euroopa kaubamärgi ja disaini võrgustiku uudised;
 • Euroopa Kohtu otsus kohtuasjas nr C-179/15;
 • Üldkohtu otsus kohtuasjas nr T-806/14.

Infokiri on üleval Patendiameti veebilehel ja trükisena saadaval vastuvõtus.


Albaania ühines TMview ja Designview’ga

04.07.2016

Alates 4. juulist 2016 on TMview'sse  ja Designview’sse lisatud Albaania Patentide ja Kaubamärkide Peadirektoraadi (GDPT) kaubamärkide ja disainide andmed.

GDPT liitumine TMview ja Designview’ga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti  rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on TMview’s osalevate ametite koguarv kasvanud 55-ni ja Designview’s vastavalt 49-ni. Enam kui 12 000 kaubamärgi lisandumisega pakub TMview nüüd juurdepääsu umbes 40 miljonile kaubamärgile, Desingview’sse lisandus GDPT-lt  peaaegu 200 disaini, kokku on disaine seal üle 9,6 miljoni.

Alates TMview avamisest 13. aprillil 2010 on andmebaasis tehtud umbes 21,8 miljonit otsingut 151 riigist, kõige sagedamini Hispaaniast, Saksamaalt ja Itaaliast. Alates Designview käikuminekust 19. novembril 2012 on tehtud rohkem kui 1,8 miljonit otsingut 143 riigist, enim Saksamaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.


Maailma Intellektuaalomandi Organisatsioon ühines DesignView’ga

20.06.2016

Alates 20. juunist 2016 on DesignView'sse lisatud Maailma Intellektuaalomandi Organisatsioon (WIPO).

Peaaegu 220 000 disaini lisandumine on WIPO ja EUIPO koostöö otsene tulemus ning koos rahvusvaheliste registreeringutega pakub DesignView nüüd juurdepääsu rohkem kui 9,6 miljonile disainilahendusele.

Alates DesignView avamisest novembris 2012 on andmebaasi külastanud enam kui 1,8 miljonit külastajat 141 riigist, kõige sagedamini Saksamaalt, Hispaaniast ja Ühendkuningriigist.


 

Ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 2-2016

 

10.06.2016

Patendiameti ja EUIPO koostöös ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 2-2016. Selles infokirjas saab lähemalt lugeda järgmistel teemadel:

 • Ühisteatis: lähenemine seoses disainilahenduste graafiliste kujutistega
 • DesignEuropa: Euroopa Liidu disainilahenduste konkurss
 • Madridi süsteemi uudised
 • Üldkohtu otsus kohtuasjas nr T-209/14
 • Üldkohtu otsus kohtuasjas nr T-663/14

Infokiri on üleval Patendiameti veebilehel ja trükisena saadaval vastuvõtus.


Albaania ja Gruusia ühinesid TMclassiga

30.05.2016

Alates 30. maist 2016 on TMclassiga ühinenud Albaania Patentide ja Kaubamärkide Peadirektoraat (GDPT) ja Gruusia Riiklik Intellektuaalomandi Keskus (SAKPATENTI).

TMclassi kasutajad saavad teha otsinguid ja tõlkida termineid 42 keeles.

Viimase laienemise tulemusena on TMclassiga ühinenud ametite ja organisatsiooonide koguarv kasvanud 62-ni.

GDPT ja SAKPATENTI liitumine TMclassiga sai teoks tänu Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.


Ühisteatis – lähenemine seoses disainilahenduste graafiliste kujutistega

15.04.2106

Euroopa kaubamärkide ja disainilahenduste võrgustiku intellektuaalomandiametid on kokku leppinud esimese disainilahenduste ühise tava, et selgitada hindamismenetluse jaoks nõuetekohaste lahtiütluste ja vaateliikide kasutamist ning disainilahenduste neutraalsel taustal kujutamist. Lisaks on ametitele koostatud elektrooniliselt ja paberil esitatavate disainilahenduste kvaliteedinõuete ülevaade. See ühine tava avalikustatakse käesoleva ühisteatisega, et suurendada hindajate ja kasutajate huvides tava läbipaistvust, õiguskindlust ja prognoositavust.

See ühine tava nagu varasemadki jõustub kolme kuu jooksul käesoleva ühisteatise avaldamise kuupäevast. Avaldamise ajal kehtib vähestele ametitele ühise tava teatud osas õiguslikke piiranguid, mis takistavad selle täielikku rakendamist. Lahtiütlustega seoses on seadusest tulenevaid piiranguid ka Eestil, mistõttu rakendab Eesti Patendiamet ühist tava osaliselt. Kuigi lahtiütluste tähistamiseks soovitatakse kasutada katkendjooni, on ühises tavas aktsepteeritud ka teised moodused lahtiütluste tähistamiseks. Nendeks on värvivarjutus, piirjooned ja hägustamine. Seadusest tulenevate piirangute tõttu aktsepteerib Eesti Patendiamet lahtiütluste tähistamiseks vaid katkendjooni, teised mooduste rakendamised ei ole lubatud.

Eesti Patendiamet rakendab uut praktikat kõigile taotlustele, mis on esitatud alates 15. juulist 2016.

Loe lähemalt:

Lähenemine seoses disainilahenduste graafiliste kujutistega – ühisteatis

Korduvad küsimused ühise tava kohta


Ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 1-2016

14.03.2016

Patendiameti ja OHIM-i koostöös ilmus Euroopa kaubamärgi ja disaini infokiri nr 1-2016. Selles infokirjas saab lähemalt lugeda järgmistel teemadel:

 • Euroopa Liidu kaubamärgireform;
 • uute koostööprojektide konsultatsioon;
 • Nizza klassifikatsiooni uus versioon;
 • mõiste déjà vu disainipraktikas;
 • Euroopa Kohtu otsus kohtuasjas nr C-215/14;
 • Üldkohtu otsus kohtuasjas nr T-436/12.

Infokiri on üleval Patendiameti veebilehel ja trükisena saadaval vastuvõtus.


Brasiilia ühines TMview'ga

29.02.2016

Alates 29. veebruarist 2016 on TMview'sse lisatud Brasiilia Riikliku Intellektuaalomandi Instituudi (INPI) kaubamärkide andmed.

INPI liitumine TMview'ga sai teoks tänu Siseturu Ühtlustamise Ameti rahvusvahelisele koostööprogrammile, mis viidi läbi koostöös rahvusvaheliste partneritega.

Viimase laienemise tulemusena on TMview’s osalevate ametite koguarv kasvanud 54-ni. Enam kui 3,1 miljoni kaubamärgi lisandumisega pakub TMview nüüd juurdepääsu umbes 40 miljonile kaubamärgile.

Alates TMview avamisest 13. aprillil 2010 on andmebaasis tehtud umbes 17,8 miljonit otsingut 151 riigist, kõige sagedamini Hispaaniast, Saksamaalt ja Itaaliast.


DesignEuropa: Euroopa Liidu disainilahenduste konkurss

02.02.2016

DesignEuropa awards 2016Alates 1. veebruarist saab saata avaldusi osalemiseks disainilahenduste konkursil DesignEuropa, mille korraldab Euroopa Liidu suurim intellektuaalomandiamet Siseturu Ühtlustamise Amet (OHIM).

Vt OHIM-i pressiteadet.


Veebinar "Euroopa Liidu uus kaubamärgimäärus"

22.01.2016

Siseturu Ühtlustamise Ameti Akadeemia korraldab 2. veebruaril 2016 11.30–13.30 veebinari "Euroopa Liidu kaubamärgimäärus. Küsimused ja vastused. Muudatused jõustuvad 90 päeva jooksul alates nende avaldamisest".

Veebinari eesmärk on tutvustada Euroopa Liidu kaubamärgimäärust, mis jõustub 23. märtsil 2016.

Küsimusi saab esitada 27. jaanuarini aadressil newregulation [at] oami.europa.eu.

Siseturu Ühtlustamise Ameti eksperdid vastavad kaubamärgi registreerimise absoluutsete ja suhteliste keeldumisaluste, menetluse, registri, kaupade ja teenuste, apellatsioonide ja uue määruse sisu kohta eelnevalt esitatud küsimustele.

Veebinarile pääseb lingi kaudu.

Täpsemat infot EL-i uue kaubamärgimääruse kohta saab vastavasisuliselt veebilehelt.

Viimati muudetud 18.04.2017