Patendiameti kaubamärkide andmebaas

PrintPDF Jaga

Andmebaas sisaldab Eesti Vabariigis registreeritud kaubamärkide, esitatud kaubamärgi registreerimise taotluste ja Madridi protokolli alusel Eestis kehtivate või õiguskaitse saamiseks esitatud rahvusvaheliste kaubamärkide andmeid.

Andmebaasi uuendamine toimub üks kord päevas.

Andmebaas on informatiivne ega ole õigusliku tähendusega. Otsingu tulemused ei taga kaubamärgi registreeritavust ja Patendiamet ei ole kohustatud kaubamärgiekspertiisi tegemisel nendest lähtuma. Õiguslik tähendus on registri andmetel ja Eesti Kaubamärgilehes avaldatud teadetel.

Andmete täpsustamiseks ja registrist ärakirjade või väljatrükkide saamiseks palume pöörduda Patendiameti registriosakonna poole.

Mõned andmed jõuavad andmebaasi hiljem kui teised, seetõttu võib viimase kuu jooksul saabunud taotluste andmetest puududa kujutis. Seoses Euroopa Liidu kaubamärkide riigisiseseks taotluseks muutumise taotlustega võib kaubamärkide andmebaasis nende taotluste puhul mõnda aega puududa kaupade ja teenuste loetelu, kuid kindlasti on olemas klasside numbrid. Loetelu sisestatakse pärast eestikeelse tõlke esitamist.

Andmebaasi kasutamisel on vajalik JavaScripti toetav brauser.

Viimati muudetud 01.04.2019