Tasuta õppevahendid

PrintPDF Jaga

Tahad teada rohkem ja kiiremini? Kasuta selleks võimalust! Järgnevalt on esitatud mitmed tasuta võimalused enda IP-alase teadlikkuse tõstmiseks.

EPO ja EUIPO koostöös valminud koolitusmaterjal - Intellectual Property Teaching Kit (IP Basics)

Õppematerjal on suunatud intellektuaalomandiõpet pakkuvatele haridusasutustele ning on mõeldud kasutamiseks intellektuaalomandihariduse andmisel. Materjal  annab esmase ülevaate intellektuaalomandist ja selle liikidest. 

Materjal on  asjast huvitatutele kättesaadav EUIPO veebilehel EUIPO Academy Learning Portal. Selleks et materjali oleks intellektuaalomandi õpetamisel lihtne kasutada, on see huvilistele kättesaadavaks tehtud nii ppt- kui ka pdf-vormis.

Materjali saab alla laadida ka EPO veebilehelt.

Patent Teaching Kit’i 1. põhimoodul on nüüd tõlgitud eesti keelde ja kannab nime „Patendiõppe komplekt. Kaitse oma ideid“.

Seda õppevahendit on hea kasutada tudengitele patendisüsteemi esmaseks tutvustamiseks ning see sisaldab infot intellektuaalomandiõiguste kohta, põhitõdesid ja -aluseid patentidest ning patenditaotluse esitamisest, võrdleb leiutise patentimise alternatiive ning juhendab, kuidas kasutada patente informatsiooniallikana. Õppevahend on viimati uuendatud 2011. aastal.

Patendiõppe komplekt on olemas ka PowerPoint versioonis, soovist seda kasutada andke teada e-posti aadressil seminarid [at] epa.ee

 

EPO publikatsioonid (PDF):

 

EPO interaktiivne patendiinfo

Patent Information Tour


WIPO tasuta publikatsioonid

WIPO publications
 

EPO e-õppe moodul

Kuidas saada Euroopa patenti - How to get a European patent


EUIPO e-õppevahend VKE-dele

E-Learning for SMEs


EUIPO akadeemia õppeportaal

EUIPO Academy Learning Portal - EUIPO akadeemia õppeportaal võimaldab tutvuda kaubamärgi ja disainilahenduse õppematerjalidega. Õppeportaal on mõeldud nii huvilistele, kes varasemalt pole valdkonnaga kokku puudunud, kui ka spetsialistidele, kes oma teadmisi täiendada soovivad. Õppematerjalid on esitatud kirjalikult ja  videoloengutena. Portaali täiendatakse ja uuendatakse regulaarselt.
 

Lastele ja noortele

CRACKING IDEAS. Teaching & Learnig Resources - Ühendkuningriigi Intellektuaalomandi Ameti ja EUIPO koostöös valminud lastele ja noortele suunatud veebileht.

 

Viimati muudetud 18.11.2021