Seminar "Kaubamärgi valik ja kaitsmine"

PrintPDF Jaga
Toimumisaeg: 13. detsember 2007 09:1512:30
Asukoht: 
Patendiameti õppeklass (Toompuiestee 7, Tallinn)

Seminar oli tasuta.

Seminarile olid oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad ning FIEd, kes vajavad põhiteadmisi kaubamärkide vallas. Räägiti mitte ainult sellest, kuidas käib kaubamärgi registreerimine, vaid ka sellest, mida peab teadma enne kaubamärgi valimist.

Kui kaubamärk valida vaid turunduslikest aspektidest lähtudes, võib juhtuda, et tekib probleeme selle registreerimise ja kasutamisega. Seetõttu on hea, kui ettevõttes on olemas inimene, kes oskab juba kaubamärgi valiku käigus pöörata tähelepanu asjaoludele, mille tõttu võib Patendiamet kaubamärgi registreerimisest keelduda või, mis veelgi hullem, keegi süüdistada teid oma kaubamärgiõiguste rikkumises. Nõuandjaid leiab alati, tähtis on õppida õigel ajal õigeid küsimusi esitama!

Seminari kava

9.15 – 9.55

Kaubamärk ja kaubamärgiomaniku õigused. Eestis kehtivad kaubamärgid.  Kaubamärgi registreerimine Eestis.
Külli Sooden, kaubamärkide ekspertiisi talitus, juhataja kt

9.55 –10.35

Millised tähised ei sobi kaubamärgiks? Eristusvõimetud, kirjeldavad, tavapärased, eksitavad, heade tavadega vastuolus olevad tähised, mitmesugused sümbolid. Kaubamärgi mittekaitstavad osad.
Ingrid Matsina, kaubamärgiosakond, juhataja asetäitja

 10.35–10.55  KOHVIPAUS
 10.55–11.35

Millised tähised ei sobi kaubamärgiks? Vastuolu varem registreeritud kaubamärkide ja ärinimedega. Kaupade ja teenuste samaliigilisus. Otsingud Eesti ja Euroopa Ühenduse andmebaasides ja äriregistris.
Signe Holm, teine rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, vanemekspert

 11.35–12.15

Kaubamärkide välisriikides registreerimise võimalused, Euroopa Ühenduse kaubamärgid, kaubamärkide rahvusvaheline registreerimine Madridi protokolli alusel.
Janika Kruus, teine rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, juhataja

 12.15 –  ...  Individuaalsed konsultatsioonid soovijatele

 

Viimati muudetud 06.02.2018