Seminar "Kaubamärgi valik ja kaitsmine"

PrintPDF Jaga
Toimumisaeg: 08. september 2011 09:1513:00
Asukoht: 
Patendiameti õppeklass (Toompuiestee 7, Tallinn)

Seminar oli tasuta

Seminarile olid oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad, FIEd, üliõpilased ja kõik teised asjast huvitatud, kes vajavad põhiteadmisi kaubamärkide kohta. Räägiti mitte ainult sellest, kuidas käib kaubamärgi registreerimine, vaid ka sellest, mida peab teadma enne kaubamärgi valimist.

Kui kaubamärk valida vaid turunduslikest aspektidest lähtudes, võib juhtuda, et tekib probleeme selle registreerimise ja kasutamisega. Seetõttu on hea, kui ettevõttes on olemas inimene, kes oskab juba kaubamärgi valiku käigus pöörata tähelepanu asjaoludele, mille tõttu võib Patendiamet kaubamärgi registreerimisest keelduda või, mis veelgi hullem, keegi süüdistada teid oma kaubamärgiõiguste rikkumises. Nõuandjaid leiab alati, tähtis on õppida õigel ajal õigeid küsimusi esitama!

Seminari kava

9.15–9.55  Kaubamärk ja kaubamärgiomaniku õigused. Eestis kehtivad kaubamärgid.  Kaubamärgi registreerimine Eestis.
Külli Sooden, kaubamärkide ekspertiisi talitus, juhataja
9.55–10.35    Millised tähised ei sobi kaubamärgiks? Eristusvõimetud, kirjeldavad, tavapärased, eksitavad, heade tavadega vastuolus olevad tähised, mitmesugused sümbolid. Kaubamärgi mittekaitstavad osad.
Ekke-Kristian Erilaid, esimene rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, vanemekspert
10.35–10.55   KOHVIPAUS
10.55–11.35   Millised tähised ei sobi kaubamärgiks? Vastuolu varem registreeritud kaubamärkide ja ärinimedega. Kaupade ja teenuste samaliigilisus. Otsingud Eesti ja Euroopa Ühenduse andmebaasides ja äriregistris.
Signe Holm, teine rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, vanemekspert
11.35–12.15    Kaubamärkide välisriikides registreerimise võimalused, Euroopa Ühenduse kaubamärgid, kaubamärkide rahvusvaheline registreerimine Madridi protokolli alusel.
Janika Kruus, teine rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, juhataja
12.15–12.40  Registreeritud kaubamärgist tulenevad õigused ning nende kaitse.
Liina Puu, kaubamärgiosakond, osakonnajuhataja asetäitja kt
12.40–  ...   Individuaalsed konsultatsioonid soovijatele


Info ja registreerimine: osalemiseks on vajalik eelregistreerida (osaleja nimi, ettevõte ja kontakt) e-posti aadressil seminarid [at] epa.ee.

Viimati muudetud 06.02.2018