Seminar "Intellektuaalomandi õiguskaitse tähtsusest uue toote loomisel - patent, kasulik mudel, kaubamärk, tööstusdisainilahendus"

PrintPDF Jaga
Toimumisaeg: 18. jaanuar 2007 10:0017:00
Asukoht: 
Pargi 27, Jõhvi

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda korraldas koostöös Patendiametiga 18. jaanuaril 2007  Kaubanduskoja Jõhvi esinduses aadressil Pargi 27 seminari teemal „Intellektuaalomandi õiguskaitse tähtsusest uue toote loomisel - patent, kasulik mudel, kaubamärk, tööstusdisainilahendus”.
Seminare oli tegelikult kaks – hommikupoolne seminar toimus eesti keeles ja pärastlõunane seminar vene keeles.

Eestikeelsel seminaril esitati järgmised  ettekanded:
Ingrid Matsina - Kaubamärkidest. Mis on kaubamärk ja kuidas seda kaitstakse, kuidas valida kaubamärki, mille kasutamise ja registreerimisega ei teki hiljem probleeme?        
Kati Vinter - Tööstusdisainilahendustest. Kuidas kaitsta oma toote väliskujundust?   
Tiina Luik - Leiutistest. Miks on vaja kaitsta leiutist ja millist kaitset saab taotleda leiutisele? Millistele kriteeriumitele peab vastama leiutis, mida on võimalik kaitsta?        
Rein Kaup - Ettevõtja kogemustest leiutise või kaubamärgi kaitsmisel.

Venekeelsel seminaril esitati samateemalised ettekanded, kuid kaubamärkidest ja tööstusdisainilahendusest rääkis OÜ Turvaja patendivolinik Olga Treufeldt. Leiutistest rääkis vene keeles samuti Tiina Luik.
Venekeelsel seminaril rääkis AS Silbet esindaja Niina Kisseljova oma firma negatiivsest kogemusest toote kaitsmata jätmise korral.

seminar1seminar2

Viimati muudetud 06.02.2018