Seminar Hiiumaal "Milliseid eeliseid annab intellektuaalomandi kaitse?"

PrintPDF Jaga
Toimumisaeg: 15. mai 2008 10:0013:15
Asukoht: 
Tuuru maja, Hiiumaa

Seminarile olid oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad ning FIEd ning ka oma äri alles alustavad ettevõtjad, kes vajavad põhiteadmisi intellektuaalomandi õiguskaitse vallas (patendid, kasulikud mudelid, kaubamärgid, tööstusdisainilahendused). Samuti käsitöölised, disainerid ja teised teemast huvitatud inimesed.

Kasulikku informatsiooni ja näpunäiteid jagasid oma ala eksperdid Patendiametist, lisaks rääkis kohalik ettevõtja oma kogemustest intellektuaalomandi kaitsmisel.

Seminaril sai teada, mis on intellektuaalomand, millist kasu saab ettevõte/ettevõtja intellektuaalomandi õiguskaitsest, milleks on oluline oma toodet kaitsta ning mida üldse saab kaitsta, millist õiguskaitse varianti oleks õigem valida sinu ettevõttele, millised võimalused on intellektuaalomandi kaitsmiseks Eestis ja väljaspool Eestit ja palju muudki.

Kõikidel soovijatel oli võimalus saada individuaalset konsultatsiooni Patendiameti ekspertidelt.

KAVA

10.00 – 11.00

Leiutistest. Miks on vaja kaitsta leiutist ja millist kaitset saab taotleda leiutisele. Millistele kriteeriumitele peab vastama leiutis, mida on võimalik kaitsta.  Patendi ja kasuliku mudeli  erinevused. 
Anneli Simmul 

11.00 – 11.45

Tööstusdisainilahendustest. Kuidas kaitsta oma toote väliskujundust.
Kati Vinter

11.45 – 12.10

Kohvipaus

12.10 – 13.10

Kaubamärkidest. Mis on kaubamärk ja kuidas seda kaitsta, kuidas valida kaubamärki, mille kasutamise ja registreerimisega ei teki hiljem probleeme.
Karol Rummi

 

 

Viimati muudetud 06.02.2018