Milliseid eeliseid annab intellektuaalomandi kaitse?

PrintPDF Jaga
Toimumisaeg: 13. veebruar 2008 10:3014:30
Asukoht: 
Grand Hotell, Viljandi

Viljandimaa Arenduskeskuse ja Patendiameti koostöös tasuta seminar väikeettevõtjatele.

Seminarile olid oodatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtete esindajad ning FIEd ning ka oma äri alles alustavad ettevõtjad, kes vajavad põhiteadmisi intellektuaalomandi õiguskaitse vallas (patendid, kasulikud mudelid, kaubamärgid, tööstusdisainilahendused). Samuti käsitöölised, disainerid ja teised teemast huvitatud inimesed.

Kasulikku informatsiooni ja näpunäiteid jagasid oma ala eksperdid Patendiametist, lisaks rääkis kohalik ettevõtja oma kogemustest intellektuaalomandi kaitsmisel.

Seminaril saadi teada, mis on intellektuaalomand, millist kasu saab ettevõte/ettevõtja intellektuaalomandi õiguskaitsest, milleks on oluline oma toodet kaitsta ning mida üldse saab kaitsta, millist õiguskaitse varianti oleks õigem valida sinu ettevõttele, millised võimalused on intellektuaalomandi kaitsmiseks Eestis ja väljaspool Eestit ja palju muudki.

Kõikidel soovijatel oli võimalus saada individuaalset konsultatsiooni Patendiameti ekspertidelt.

KAVA

10.30 - 11.30

Leiutistest. Miks on vaja kaitsta leiutist ja millist kaitset saab taotleda leiutisele. Millistele kriteeriumitele peab vastama leiutis, mida on võimalik kaitsta.  Patendi ja kasuliku mudeli  erinevused.
Elle Mardo, Patendiosakond, osakonna juhataja

11.30 – 12.30

Tööstusdisainilahendustest. Kuidas kaitsta oma toote väliskujundust. Kati Vinter, Esimene rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, vanemekspert

12.30 – 12.55

Kohvipaus

12.55 – 13.55

Kaubamärkidest. Mis on kaubamärk ja kuidas seda kaitsta, kuidas valida kaubamärki, mille kasutamise ja registreerimisega ei teki hiljem probleeme.
Karol Rummi, Esimene rahvusvaheliste kaubamärkide ekspertiisi talitus, talituse juhataja.

13.55 – 14.25

Kohaliku ettevõtja kogemustest leiutise kaitsmisel.
Jaak Sulg, AS Viljandi Metall juhatuse esimees

 

seminar2seminar3seminar1

Viimati muudetud 06.02.2018