Abi

PrintPDF Jaga

Abi otsingu tegemiseks Patendiameti veebilehelt

Otsinguabi on suunatud Patendiameti veebilehe kasutajatele, lihtsustamaks ja kiirendamaks vajaliku informatsiooni leidmist.
Patendiameti veebilehel otsingu tegemiseks kehtivad Boolean otsingumootori kriteeriumid. Allpool toodud näidetes kajastuvad lihtsamad märgid, mida võiks kasutada otsingu tegemisel. Keerulisemate päringute tegemisest võib lugeda lisamaterjali Boolean otsingumootori kohta internetist.

Näited otsingu tegemiseks:

- Euroopa patent

Sisestades otsinguaknasse sõnad Euroopa patent (jutumärke kasutamata), otsitakse välja kõik dokumendid, mis sisaldavad vähemalt üht neist kahest sõnast. Käesoleva näite puhul otsitakse välja kõik dokumendid, mis sisaldavad sõnu Euroopa, patent ja Euroopa Patent.

- "Euroopa patent"

Asetades fraasi "Euroopa patent"  jutumärkide vahele, otsitakse välja dokumendid, kus sisaldub fraas Euroopa patent. Sobib otsingu tegemiseks, kui soovitakse leida dokumente, mis sisaldavad mõlemaid otsingusõnu koos, ja leida ka inimesi nimeliselt.

- kaubamär*

Otsingus ei saa kasutada tärni sõnatüvede lühendamiseks.

 

Eri vormingutes dokumentide vaatamine ja printimine

PDF-vormingus dokumentide ja ekraanil täidetavate plankide vaatamiseks, täitmiseks ning väljatrükkimiseks on vajalik PDF-lugeja, näiteks Adobe Reader või Foxit Reader. Mõlemad programmid on vabavarad. Uuematesse veebilehitsejatesse on PDF-lugejad juba integreeritud, kuid sageli ei ole need sobilikud ekraanil täidetavate plankide täitmiseks.

RTF, Microsoft Word, Microsoft Excel või Microsoft PowerPoint formaadis dokumentide vaatamiseks sobiva tasuta tarkvara saab alla laadida näiteks Microsofti või OpenOffice.org veebilehelt.

Patendiamet avaldab oma raamatuid ka e-raamatutena tasuta allalaadimiseks. Raamatud on ePub-vormingus ja mõeldud e-lugeris kasutamiseks. Veebilehitsejas vaatamiseks sobiva tarkvara saab alla laadida näiteks EPUBReaderi või Softonic.com veebilehelt.

 

Viited teistele veebilehtedele

Info mugavamaks jagamiseks oleme tekstides kasutanud välisviiteid, mis on tähistatud vastava ikooniga: . Need avanevad uues veebilehitseja aknas ja Patendiamet ei vastuta nende lehekülgede sisu eest.

 

Patenditaotluste ja kasuliku mudeli registreerimise taotluste elektroonilise esitamise portaali kasutusjuhend

Patenditaotluste ja kasuliku mudeli taotluste elektroonilise esitamise portaali kasutusjuhend asub aadressil https://online.epa.ee/20103.

 

Patendiameti uudistevood (RSS)

Patendiameti uudiseid eesti ja inglise keeles, teateid tulevaste seminaride ning epa.ee veebilehel tehtud olulisemate uuenduste kohta saab tellida RSS uudistevoogudena. Samuti saab neid kõiki tellida koos nii eesti kui ka inglise keeles.

Mis on RSS-uudistevoog ja kuidas seda kasutada?

RSS (ingl. Rich Site Summary või Really Simple Syndication) uudistevoog on võimalus kiire info saamiseks huvipakkuva veebilehekülje uuenemisest ilma seda lehte pidevalt külastamata. Kasutades RSS-i jõuavad uudised arvutikasutajani automaatselt.

RSS-i kasutamiseks on vaja uudistevoogude lugejat (ingl. News Reader). Uudisvoogude lugeja võib olla eraldiseisev tarkvara või integreeritud mõne teise programmi sisse. Näiteks on RSS uudisvoogude lugeja sisse ehitatud paljudesse veebilehitsejatesse või saab selle veebilehitsejale lisada pistikprogrammina.

Täpsema juhendi leidmiseks võib kasutada näiteks Google'i otsingut: Mis on RSS?

Viimati muudetud 04.02.2022