Patendiosakond

PrintPDF Jaga

Kontaktandmed ja ametijuhendid

Ametinimetus Nimi E-post Telefon Ametijuhend
Juhataja Elle Mardo elle.mardo [at] epa.ee 627 7910 PDF
Juhtivekspert Tiina Lillepool tiina.lillepool [at] epa.ee 627 7944  PDF
Nõunik Raul Kartus raul.kartus [at] epa.ee 627 7923 PDF
 
Ehituse, mehaanika ja tehnoprotsesside ekspertiis  
Peaekspert Ülo Anijalg ylo.anijalg [at] epa.ee 627 7924 PDF
Vanemekspert Anne Erlach anne.erlach [at] epa.ee 627 7922   PDF
Vanemekspert Erald Talvik erald.talvik [at] epa.ee 627 7924 PDF
Vanemekspert Taimi Oviir taimi.oviir [at] epa.ee 646 4482 PDF
 
Füüsika ja elektri ekspertiis
Peaekspert Traugott Läänmäe traugott.laanmae [at] epa.ee 646 4483 PDF
Vanemekspert Aare Abrams aare.abrams [at] epa.ee 646 4481 PDF
 
Keemia, meditsiini ja toiduainete ekspertiis
Peaekspert Anneli Simmul anneli.simmul [at] epa.ee 646 4482 PDF
Vanemekspert Mare Lõpp mare.lopp [at] epa.ee 646 4480 PDF
Vanemekspert Katharina Matkevitš katharina.matkevits [at] epa.ee 646 4480   PDF
 
Eelmenetlus ja dokumentatsioon
Juhtivspetsialist Veera Tereštšenkova veera.terestsenkova [at] epa.ee 627 7935 PDF
Peaspetsialist Tiia Ehvert tiia.ehvert [at] epa.ee 627 7935 PDF
Peaspetsialist       PDF

 

Põhiülesanded

1) Patenditaotluste menetlemine ja ekspertiis;
2) otsuste tegemine ameti nimel;
3) patendikirjelduse ja kasuliku mudeli kirjelduse ettevalmistamine avalikustamiseks;
4) patenditaotluse avaldamiseks ettevalmistamine;
5) kasuliku mudeli registreerimise taotluste menetlemine;
6) rahvusvaheliste taotluste (PCT-taotluste) riigisisene menetlemine;
7) riigi siseseks patenditaotluseks või kasuliku mudeli registreerimise taotluseks muudetud Euroopa patenditaotluse menetlemine;
8) patendi standardotsingute ja eriotsingute tegemine tellimuse alusel;
9) mikrolülituse topoloogia registreerimise taotluste menetlemine;
10) taotluste prioriteedinõuet tõendavate dokumentide väljaandmine;
11) muutmisettepanekute tegemine nende õigusaktide ettevalmistamisel või muutmisel, mis puudutavad patente, kasulikke mudeleid ja mikrolülituse topoloogiat;
12) ameti esindamine ministeeriumi tööstusomandi apellatsioonikomisjonis ja kohtus kaebuste läbivaatamisel, kui need puudutavad patente, kasulikke mudeleid ja mikrolülituse topoloogiat;
13) patendi, kasuliku mudeli ja mikrolülituse topoloogia õiguskaitse konsultatsioonide andmine.

 

Patendiamet kontrollib esitatud patenditaotluse vastavust vorminõuetele ja teeb leiutise kohta täisekspertiisi, kontrollides leiutise ülemaailmset uudsust, leiutustaset ja tööstuslikku kasutatavust. Patenditaotluse menetluse kestus on keskmiselt neli aastat. Menetluse käigus edastatakse patenditaotlejale tehnika taseme otsingu aruanne, mille alusel võib ta patenditaotlust omal algatusel parandada või selest loobuda.

 

Kasuliku mudeli registreerimistaotluse menetlemisel kontrollib Patendiamet ainult taotluse vorminõuete täitmist. Leiutise uudsuse ja tööstusliku kasutatavuse eest vastutab kasuliku mudeli registreerimise taotleja ise. Menetlus kestab keskmiselt 3-5 kuud.

Patendiosakonna põhimäärus

 

Viimati muudetud 31.07.2017